Vaše otázkyKde sa nachádza masérska škola Zamas?


Naša masérska škola má hlavné sídlo vo Vrútkach a väčšina našich kurzov prebieha práve tu.
Počas roka organizujeme aj niejaké kurzy v Košiciach. Presný rozpis kurzov v Košiciach si pozrite TU.
Kurzy v Košiciach dopĺňame priebežne.

Kurzy ktoré sú na stránke sú záväzné ?

Áno, všetky termíny, ktoré sú na našej stránke naplánované sú záväzné a termíny neposúvame.
Môže sa stať, že zasiahne vyššia moc zo strany lektora alebo štátu alebo.... a vtedy každého kto bol prihláséný obvoláme a upozorníme na zmenu, ale tieto veci sa takmer nedejú. Iba v roku 2020 :-) sme po 17 rokoch boli nútený zmeniť niektoré termíny kurzov.

Je možný individuálny kurz ?

Áno niektoré kurzy je možné absolvovať aj individuálnym spôsobom, ale nedá sa takto absolvovať každý jeden kurz.
Základná klasická masáž - Wellness pracovník - masérske služby sa individuálne absolvovať NEDÁ. Je to z dôvodu  časového, a na tomto kurze sa strieda veľmi veľa lektorov a teda individuálny účastním by sa určite nedoplatil.
Všetky bližšie informácie o individuálnych kurzoch si prečítajte TU

Ako sa prihlásim na kurz ?

V sekcii KURZY máme zoznam kurzov aj podľa ich zaradenia a aj presne podľa dátumov zobrazené v kalendári. V ďalšej sekcii PREHĽAD KURZOV sú zas kurzy pekne rozdelené podľa dátumov. Takže si pozrite kurz o ktorý máte záujem či už podľa názvu alebo podľa dátumu v mesiaci v ktorom máte napr. voľno kliknite na jeho názov a otvorí sa Vám podstránka už s podrobnými informáciami o kurze. V pravo hore na bolu je oranžový obdĺžnik v ktorom sú zverejnené všetky termíny toho ktorého kurzu a keď si vyberiete termín stačí kliknúť na biely pásik s názvom - VYBRAŤ TENTO TERMÍN a rovno sa Vám otvorí prihláška. Túto vypíšete a dáte odoslať. Mal by Vám hneď prísť na email odpovedací email od nás. Ak by sa náhodou tak nestalo volajte nám alebo nám napíšte email a my zistíme kde je pes zakopaný :-)
Alebo môžete rovno k nám zavolať a dievčatá Vás prihlásia a vypíšu tiež za Vás prihlášku.

Môžem ísť na rekvalifikačný kurz cez Úrad práce - Repas ?
Áno, rekvalifikačný kurz Wellness pracovník - masérske služby, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu. Iný masérsky kurz ako napr. Lymfodrenáž celého tela alebo iné kurzy na Slovensku nie sú akreditované ani v našej škole a ani v iných školách a preto nebude Vaša žiadosť ÚPSVAR -om  schválená. Pre bližšie informácie ako postupovať pri žiadosti o schválenie REPAS-u si prečítajte na tomto linku.

Alebo zavolajte ku nám na naše telefónne čísla a my Vám radi všetko vysvetlíme.

Poskytujete aj ubytovanie ?
Ubytovanie u nás je skôr táborového typu :-), ale je veľmi obľúbené našimi absolventami. Nemáme osobitné izby pre každého, ale dievčence s chlapcami :-) sú v odelených miestnostiach. A po večeroch sa všetci spolu schádzajú v spoločenskej miestnosti - kuchyni, kde sa varí, pečie, vedú dlhé rozhovori pri čaji, poháriku alebo len tak:-)
V izbách sú na zemi matrace, ale hrubé také ako máte doma v posteli (kvôli manipulácii a miestu nemáme postele) a tieto sú pekne popravené, oblečené a na vankúši si každý nájde cukrík :-) 
V budove je päť záchodov, dve sprchy a dve kuchynky. Jedna je kompletne vybavená na varenie,mikrovlnkou, kanvicou, ľadničkou a samozrejme kuchynskou linkou:-) druhá je vybavená kuchynskou linkou, riadom, mikrovlnkou, ľadničkou, rýchlovarnou kanvicou akurát v nej nenájdete žiadny šporák. Obe sú k dispozícii neustále. 
Pozrite náš HOME Wiev aj keď už je to znova o niečo krajšie pretože neustále sa snažíme pre Vás inovovať :-)

Prídem autom budem mať kde zaparkovať ?
Máme vlastné parkovisko na ktoré sa pri najlepšej vôli zmestí 17 áut. Aj keď sa u nás parkuje v dvoch radoch za sebou a pekne na tesno :-) veľakrát sa môže vytvoriť pozdĺžne aj tretí rad, nemusíte sa báť že ak budete chcieť odísť a niekto stojí za Vami, že neodídete. Dbáme na to aby nestál na našom parkovisku nikto cudzí a teda ak Vaše auto niekto blokuje je to len niekto kto je v našej budove a veľmi rýchlo sa dá zistiť kto to je a uvoľní Vám miesto. Zo začiatku kto nepozná tieto podmienky je prvý deň trochu zaskočený, ale na druhý deň si každý už vie zaparkovať tak alebo za niekoho takého o kom vie že ho blokovať nebude:-) Nie je to žiadna veda a vždy sme si všetci vedeli vyjsť v ústrety. Pokiaľ by bolo parkovisko úplne plné, ešte je tu ulica, na ktorej sa dá parkovať, a však len na strane na ktorej sa nachádza aj naša budova. Nejako takto to vypadá na živo :-)

Chcem si otvoriť vlastný salón. V čom mi teda Zamas pomôže?

Poskytujeme aj po ukončení kurzu následný servis, či už v podobe otázok a odpovedí, alebo poradenstvom pri zakladaní si vlastnej firmy. Okrem našich vlastných vedomostí, prevádzkujeme aj online komunitu na Facebooku, ktorá je prístupna iba našim žiakom, v ktorej si môžu medzi sebou ďalej vymieňať poznatky, informácie a rady. Na základných kurzoch Wellness pracovník - masérske služby je zahrnutý aj marketing ako si budovať vlastnú klientelu a online marketing. 

Som majiteľ penziónu, hotela, vedúci wellness zariadenia a potrebujem vyškoliť personál viete mi pomôcť?

Ponúkame kurzy aj v priestoroch Vašich hotelov alebo kúpeľov, pokiaľ splní objednávateľ podmienky ku zorganizovaniu kurzu v jeho priestoroch.Podmienkou sú minimálne 4 ria účastníci, ubytovanie a strava pre lektora a ostatné zabezpečíme my. Veľmi radi prídeme a priamo u Vás zabezpečíme profesionálnu vzdelávaciu aktivitu. Máme s tým bohaté skúsenosti. Našimi zákazníkmi sú také zvučné mená ako Hotel Permon, Hotel FIS, Kúpele Piešťany, Bardejovské kúpele, Turčianske kúpele, Rajecké kúpele, nemocnice ako Martinská fakutná nemocnica, Košická nemocnica Šaca ... a mnoho iných, ale aj menšie hotely, wellnes zariadenia a rodinné penzióny, či rehabilitačné centrá. Nie je dôležitá veľkosť zariadenia, dôležité je len splnenie podmienok. Pre všetky bližšie informácie nám pokojne zavolajte alebo napíšte email a my Vám vypracujeme ponuku presne na mieru tak aby Vám vyhovovala časovo a aj rozložením a náplňou kurzu. 

Mám certifikát ktorému skončila platnosť, čo ďalej?

Od januára roku 2019 je v platnosti nový zákon. Všetci ktorý majú certifikát ešte na športovú masáž si musia skontrolovať dátum vydania tohto certifikátu, pretože pri zmene zákona sa zmenila aj platnosť osvedčenia na športovú masáž a to na 5 rokov. Pokiaľ máte 5 ročnú prax a viete ju dokladovať Vám stačí si urobiť krátke 4 dňové doškolenie a môžete ísť na skúšku odbornej spôsobilosti.
Tzn. že všetci si musia svoje certifikáty obnoviť na akreditovanom kurze. Nový akreditovaný kurz Wellness pracovník - masérske služby má 320 hodín. Kurz športový masér mal v tom čase 160 hodín. Každá škola má vlastné pravidlá na obnovu certifikátu a u nás je potrebné si dorobiť chýbajúcich 160 hodín. V týchto je zahrnuté opakovanie masáže, anatómia, ale aj úplne nové ako saunovanie, saunové rituály teoreticky aj praktocky, marketing, rozšírená prvá pomoc a iné. Celá obnova je zakončená písomnou, ústnou a praktickou skúškou.
Akreditované štúdium po novom spadá pod celoživotné vzdelávanie a tým pádom pred tým, ako si absolvent zažiada o živnostenské oprávnenie, musí ešte absolvovať skúšky o odbornej spôosobilosti. 
Celý proces Vám však radi podrobne vysvetlíme telefonicky, osobne, alebo priamo na kurze.
Rodinná atmosféra, individuálny prístup.