BANKOVANIE A MOXOVANIE - dva kurzy v jednom

POZOR- Májový termín 11. - 12.05. 2019 sa bude konať v priestoroch našej Košickej pobočky,
nie v priestoroch Zamas masérskej školy!!!
Bližšie informácie o našej Košickej pobočke nájdete TU.

Pri prihlasovaní na kurz v Košiciach Vás prosíme, aby ste do poznámky napísali "Košice".
BANKOVANIE je alternatívna liečiteľská metóda, ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi (konkrétne miesta na ľudskom tele pokožke a ich vzťah ku vnútorným orgánom).
Bankovanie je chápané ako alternatívna forma. Samotný pojem - bankovanie - nám hovorí, že prostriedkom terapie bude banka.
Primárnym miestom pôsobenia je pokožka ľudského tela. Pôsobenie metódy sa vysvetľuje cez svalstvo, spojivové tkanivá na cievny systém a nervový systém a tzv. meridiány a usmerňovanie “čchi - energie” a “wei - čchi - ochrannej čchi”. Bankovanie v procese reguluje tok čchi a krvi, pomáha “vytiahnuť” škodlivosti z ľudského tela (vietor, chlad, vlhko a horúčavosť) otváraním kožných pórov. 

 

Účinky bankovania sú všeobecné (prečistenie krvi, zlepšenie obehu, obnova funkcie nervového systému…) a lokálne (odstránenie bolesti, uvoľnenie spazmov…). Terapeuti odporúčajú bankovanie kombinovať s ďalšími liečebnými postupmi.
Je na mieste otázka: “Čo sa deje v procese bankovania?” banka sa priložením na pokožku prisaje podtlakom na priložené miesto. Podtlakom prasknú kapiláry a vytvorí sa krvný výron. Na tomto mieste sa lokálne zvýši prívod krvi a kyslíka. Výsledkom je rýchla metabolizácia a regenerácia tkaniva.

 

V praxi sa stretávame s rôznymi metódami bankovania, sú to najmä: bankovanie mierne, stredné a silné (miera nahriatia a tým aj miera podtlaku a prisania na pokožku), bankovanie pohyblivé, bankovanie s ihlou (aplikovať môžu len skúsení akupunkturisti), bankovanie s moxou, plné (krvavé) bankovanie, bylinkové bankovanie, vodné bankovanie a ďalšie.

Bankovanie je vhodné aplikovať pri svalových spazmoch, závratoch, bolestiach hlavy (až migrenóznych stavoch), reumatizme, astme, hypertenzii, kožných problémoch, celulitíde, paréze tvárového nervu, chronickej únave a ďalších diagnózach.

 

MOXA je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá prehrievaním akupunktúrnych bodov stabilizuje vegetatívny nervový systém a zrýchľuje látkovú výmenu v organizme. Na kurze sa vyučujú rôzne metódy a použitia moxy.

 

PREČÍTAJTE SI ČLÁNOK O MOXOVANÍ

ROZVRH KURZU:
Sobota:
09.00 - 12.30 Teória 
12.30 - 14.00 Obedná prestávka
14.00 - 17.30 Prax bankovania

Nedeľa:

09.00 - 14.30 Prax moxovania

V nedeľu sa vyučuje bez obednej prestávky.

V CENE KURZU DOSTANETE:

-skriptá, pre zrakovo postihnutých žiakov vieme zabezpečiť skriptá v elektronickej forme alebo po predošlej dohode v dostatočnom časovom odstupe aj v Braillovom písme 
-certifikát v slovenskom aj v anglickom jazyku

PRE KOHO JE KURZ VHODNÝ:
-pre masérov, ktorí si chcú rozšíriť svoju ponuku
-pre fyzioterapeutov
-pre laikov v oblasti masáží so záujmom o bankovanie a moxovanie

 Pre koho je kurz vhodný

Doplňujúce informácie

Lektori kurzu

RADKO LEGÁT

Vyučuje: BANKOVANIE A MOXOVANIE - dva kurzy v jednom, THAJSKÁ MASÁŽ CHODIDLA PALIČKAMI
Email lektora: altechniky@altechniky.com
Čo učí: Irisdiagnostiku, Autokresbu- kreslenie pravou mozgovou hemisférou, Hirudoterapiu- terapia pijavičkami, Thajskú masáž chodidla paličkami, Bankovanie a moxovanie
Termíny kurzu a prihlasovanie
165 €
marcový 16.03. - 17.03.2019
Vrútky
165€
májový 11.05. - 12.05.2019
Košice
165 €
júlový 20.07. - 21.07.2019
Vrútky
165 €
októbrový 26.10. - 27.10.2019
Vrútky

 

 Meno: *
Priezvisko: *
Ulica a číslo: *
Mesto a PSČ: *
Telefón: *
Email: *
Termín kurzu:

Prajete si aj ubytovanie? *

Poznámka k prihláške:
Rodinná atmosféra, individuálny prístup.