Najbližšie kurzy

17.11. - 18.11.2018
150 €
26.11. - 27.11.2018
100

DRY NEEDLING- Suchá ihla


Termíny kurzu:
marcový
29.03.2019 - 07.07.2019
600 €
Pozrite si priebeh víkendov
augustový
30.08.2019 - 18.12.2019
600 €
Pozrite si priebeh víkendov

PODMIENKOU ÚČASTI NA KURZE JE:


Skončený Základný masérsky kurz a Športová masáž akreditovaný MŠ SR a absolvované kurzy Mäkké techniky I. a Mäkké techniky II.

alebo zdravotnícke vzdelanie,

alebo vzdelanie zamerané na fyzioterapiu.
(Aj absolventom zdravotníckeho vzdelania či vzdelania zameraného na fyzioterapiu odporúčame pred kurzom Dry needling absolvovať aspoň kurz Mäkké techniky I.)

Pôvod techniky Dry Needling (Suchá ihla) je odvodený od princípov západnej medicíny a vedeckých záverov založených na výskume. Technika Dry Needling nemá žiadne historické väzby na akupunktúru, ktorá je založená na východnej tradícii. Dry Needling efektívne zaobchádza s muskuloskeletálnou bolesťou a dysfunkciou, zatiaľ čo akupunktúra má za cieľ ovplyvňovať "energiu" a "meridiány". Jediná podobnosť medzi týmito dvoma technikami je spoločný nástroj, jemná ihla.
Injekcie do myofasciálnych spúšťových bodov boli prvýkrát navrhnuté lekármi  Janet Travellovou a Davidom Simonsom na začiatku 40. rokov 20. storočia. Títo lekári vstrekovali do spúšťových bodov rôzne látky vrátane kortikosteroidov, analgetík, fyziologického roztoku a podobne. Doktorka Travellová bola veľmi rešpektovaná a stala sa lekárkou Bieleho domu prezidenta Johna F. Kennedyho. Široké používanie suchých ihiel začalo po štúdiu v roku 1979 českým lekárom Karelom Lewitom.

Technika Dry Needling je mimoriadne účinná liečba akútnej a chronickej bolesti, zníženej pružnosti, dysfunkcie kĺbov a zotavenia z fyzickej aktivity. Pacienti, ktorí podstúpia terapiu Dry Needling trpia menšími bolesťami, urýchli sa regenerácia a nastúpi úľava u väčšiny pacientov už po ich prvom ošetrení.

Technika Dry Needling je špeciálna a pomerne náročná technika, ktorú vykonávajú vyškolení chiropraktici, terapeuti, lekári, neurosvaloví terapeuti a fyzioterapeuti, ktorých cieľom je zvládanie neuromuskuloskeletálnych poranení a bolesti pri riešení dysfunkcie pohybu.Technika Dry Needling využíva tenkú ihlu na penetráciu kože, fascie a svalov, aby sa zaoberala adhéziami, spúšťovými bodmi a spojivovým tkanivom. To urýchľuje hojenie a zmierňuje bolesť znížením svalovej hypertonicity, zvýšením rozsahu pohybu kĺbov a korekciou pohybovej dysfunkcie uvoľnením spúšťového bodu. Technika dry needling sa líši od iných typov techník, pretože sa zameriava na stimuláciu týchto spúšťových bodov a uvoľnenie napätia, za účelom zmiernenia bolesti.

Dry Needling pomáha napríklad pri bolesti hlavy, bolesti krku, krížov, kolena (osteoartritída), dysfunkcii ramena, tenisovom a golfovom lakti, syndróme karpálneho tunela, bedrovej bolesti, IT Band syndróme, patellofemorálnom bolestivom syndróme (Runner's Knee), Mediálnom tibiálnom stresovom syndróme (Shin Splinty), bolesti Achillovej šľachy, plantárnej fascitíde, vyvrtnutí členku a mnoho iného.

Pre zaujímavosť, v štúdii z roku 2015, ktorá sa zaoberala rehabilitáciou členka sa zistilo, že pridanie techniky Dry Needling do plánu rehabilitácie počas štyroch týždňov nasledujúcich po akútnej bolesti laterálneho členku malo za následok rýchlejšie a väčšie zlepšenie funkcie a úbytok bolesti.Kurz sa skladá z troch víkendov:
Prvý víkend je zameraný na teoretickú prípravu, ktorá zahŕňa teóriu svalov, spúšťových bodov, palpácie a samozrejme teóriu techniky Dry Needling. Na záver prvého víkendu sa účastníci oboznámia so základmi praktickej časti práce s ihlou.
Druhý víkend zahŕňa teóriu techniky Dry Needling so zameraním na protokol a praktickú časť venovanú hornej polovici tela.
Tretí víkend pokračujeme v praktickej časti dolnej polovice tela a posledný deň absolventi skladajú záverečné praktické skúšky.

Do 10 dní po absolvovaní tretieho víkendu musí účastnik odovzdať domáce úlohy. Po odovzdaní domácich úloh a vyhodnotení výsledkov záverečnej skúšky účastník poštou obdrží vyhodnotenie záverečnej skúšky a certifikát o absolvovaní kurzu.

UKÁŽKA Z KURZU:ROZVRH KURZU: 1. Víkend


Piatok:

13.30 - 17.30 Úvod do kurzu, teoretická príprava, anatómia, diagnostika dysfunkcií
Sobota:


09.00 - 12.00 Otázky a zopakovanie si piatkového učiva, teória spúšťových bodov a palpácia, rozoberanie rôznych funkčných problémov, rozlíśenie jednotlivých problémov
12.00 - 13.30 Obedná prestávka

13.30 - 17.30 Teória techniky dry needling a protokol

Nedeľa:


09.00 - 13.30  Zhrnutie celého víkendu, otázky a odpovede, úvod do praxe, vysvetlenie individuálneho štúdia

ROZVRH KURZU: 2. Víkend
Piatok:

13.30 - 17.30 Praktická časť techniky Dry needling na hornej polovici tela
Sobota:

09.00 - 12.00 Otázky, pokračovanie v praktickej časti
12.00 - 13.30 Obedná prestávka

13.30 - 17.30 Praktická časť
Nedeľa:
09.00 - 13.30  Praktická časť, zhrnutie celého víkendu, otázky a odpovede

ROZVRH KURZU: 3.Víkend
Piatok:

13.30 - 17.30 Praktická časť techniky Dry needling na spodnej polovici tela
Sobota:

09.00 - 12.00 Otázky, pokračovanie v praktickej časti
12.00 - 13.30 Obedná prestávka

13.30 - 17.30 Pokračovanie v praktickej časti techniky, príprava na záverečné skúšky
Nedeľa:

09.00 - 15.30 Záverečné praktické skúšky

V CENE KURZU DOSTANETE:

-skriptá, pre zrakovo postihnutých žiakov vieme zabezpečiť skriptá v elektronickej forme alebo po predošlej dohode v dostatočnom časovom odstupe aj v Braillovom písme

-certifikát v slovenskom aj anglickom jazyku – po absolvovaní všetkých troch víkendov, odovzdanej práci a úspešnom absolvovaní praktickej skúšky
-ihly, dezinfekčné prostriedky, rukavice a iné pomôcky na vykonávanie praktickej časti kurzu

Cena kurzu je 600 € pri platbe vopred za všetky tri víkendy.
Pri platbe pri nástupe na každý individuálny víkend je cena jedného víkendu 220 €.


PRE KOHO JE KURZ VHODNÝ:
-pre terapeutov, masérov a zdravotníkov, ktorí sa chcú vo svojej práci zlepšovať a majú už za sebou dostatok praxe a skúseností
-nie ste si istí, či by bol kurz pre Vás vhodný? Napíšte nám na zamas@zamas.sk, alebo zavolajte na 0911 306 688.

Kurz je zameraný na predstavenie, osvojenie si a zvládnutie náročnej techniky Dry Needling. Kurz neoprávňuje absolventov na výkon techniky Dry Needling. Všetci účastníci kurzu sa po ukončení kurzu v prípade záujmu vykonávať danú techniku musia riadiť podľa zákonov a nariadení Slovenskej republiky.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na:
0911 306 688 v pracovné dni od 8.00 - 17.00 hod.

0903 506 000 v pracovné dni od 8.00 - 17.00 hod

LEKTOR KURZU:

Peter Sninský H.Dip.NMT,  SpoMasVIP@gmail.com

Prihlasovací formulár
Meno: *
Priezvisko: *
Ulica a číslo: *
Mesto: *
Telefón: *
Email: *
Termín:
Ubytovanie v škole: *
Poznámka:

Numerológia

Duchovné príčiny chorôb

Chi running

Autokresba

Reiky

Dornova metóda 

Breussova masáž

Kraniosakrálna terapia

Shiatsu - japonská tlaková masáž

Irisdiagnostika

Mäkké techniky I.

Myofasciálne techniky

Zmrznuté rameno

Chiropraxia

Bankovanie a

Moxovanie

 

 

Budovanie vlastnej firmy -

Marketing

Indická masáž hlavy

Kozmetická lymfodrenáž

tváre

Japonská masáž tváre

polodrahokamami

Bambusová masáž

Lávové kamene

Kineziotaping

Ajurvéda a masáž bylinnými vrecúškami

Reflexná masáž chodidla

Thajská masáž

chodidla paličkami

Klasická masáž

Športová masáž

Klasická masáž

Športová masáž

Lymfodrenáž celého tela

Havajská masáž Lomi Lomi

Aromaterapeutická masáž

Baby masáž

Masáž v tehotenstve

"Chceli by sme vyzdvihnúť predovšetkým vysokú profesionalitu lektorov, ktorí odovzdávajú našim zamestnancom najmodernejšie teoretické i praktické vedomosti podľa potrieb a požiadaviek našej náročnej klientely."

S masérskou školou Zamas sme začali spolupracovať v roku 2005.

Naša spolupráca je od začiatku príjemná a na vysokej profesionálnej úrovni.