Najbližšie kurzy

24.08.2017
70 €
25.08. - 27.08.2017
165 €

ŠTRUKTURÁLNE A MANIPULAČNÉ TECHNIKY


Termíny kurzu:
septembrový
01.09. - 03.09. 2017
185 €
januárový
12.01. - 14.01.2018
185 €
májový
18.05. - 20.05.2018
185 €
augustový
31.08. - 02.09.2018
185 €
Kurz štrukturáne a manipulačné techniky sú technikou manipulácie so spojivovými tkanivami - Fasciami, ktorej zmyslom je uvoľniť fyzické štruktúry tela tak, aby sa mohli vrátiť na pôvodné miesto a vďaka zapojeniu gravitácie sa optimálne opäť zapojiť do systému.

Vychádza z nápadu, že poloha kostrového systému je daná dĺžkou a napätím svalov a väziva, ktoré sú k nemu pripojené.
Predstaviť si to môžeme napríklad na štruktúre telesnej stavby. Tvar chodidla, klenby, postavenie končatín, poloha panvy, zakrivenie chrbtice, postavenie hlavy - to všetko je dané napätím svalového a väzivového systému, ktorý sa upína ku kostiam ...

Terapeuti tohto kurzu sú školení tieto vzťahy vidieť a ďalej ich riešiť. Pomalým, hlbokým tlakom a jemnými pohybmi pôsobia na väzivový systém klienta. Tieto hmaty potom pomáhajú zmenšiť priľnavosť vzájomne susediacich svalových partií a zmeniť pohybový vzorec, fasciálne vzťahy a tým pádom sa premietnú do celej štruktúry tela. Zjednodušene táto terapia vedie k uvoľneniu a následne k novému usporiadaniu celkovej telesnej stavby pacienta. Výsledkom terapie býva nielen vyliečenie bolestivých telesných symptómov, ale aj celkové zlepšenie telesného usporiadania ....
Štrukturálne a manipulačné techniky sú jednoduchá a efektívna cesta ako pracovať s naozaj hlboko zabudovanými posturálnymi zmenami v tele.


Naučíte sa ako telo manuálne uvoľniť od hlboko usadeného napätia, aby mohlo lepšie fungovať. To znamená hlbšie pracovať s pôsobením nášho dotyku, ktorý vedie k uvoľneniu a úprave záťažových vzorcov držania tela pacienta.

Táto metóda je veľmi osvedčená u nápravy starých zranení a symptómov u športovcov, ako aj urýchlenie regenerácie pri poúrazových stavoch (po operáciách, či dlahe), zrýchlenie návratu do každodenného života, u odbornejšej verejnosti sa táto metóda osvedčila pri ľuďoch po mozgových mŕtviciach ...


Pre koho je kurz určený:

Tento kurz je určený pre špecialistov z radov masérov, fyzioterapeutov, lekárov, kondičných trénerov a súvisiacich profesií.

Dôležité je mať minimálne masérsky kurz tzn. základné anatomické znalosti.


Ak chcete poznať jednoduchú a efektívnu cestu ako pracovať s naozaj hlboko zabudovanými zmenami v tele, potom je tento kurz práve pre Vás.


LEKTOR KURZU je: Roman Bílek
Niekoľkonásobný reprezentant Československa, následne Českej republiky, účastník Olympijských hier, MS, ME, navštívil viac ako 30 krajín sveta. Vlastnú prax prevádzkuje ako u pacientov, tak aj u vrcholových športovcov z rôznych odvetví.
Email na lektora: fyzio.bilek@seznam.cz


Prihlasovací formulár
Meno: *
Priezvisko: *
Ulica a číslo: *
Mesto: *
Telefón: *
Email: *
Termín:
Ubytovanie v škole: *
Poznámka:
Na tento kurz sa zľava nevzťahuje!!

Numerológia

Duchovné príčiny chorôb

Chi running

Autokresba

Reiky

Dornova metóda 

Breussova masáž

Kraniosakrálna terapia

Shiatsu - japonská tlaková masáž

Irisdiagnostika

Mäkké techniky I.

Myofasciálne techniky

Zmrznuté rameno

Chiropraxia

Bankovanie a

Moxovanie

 

 

Budovanie vlastnej firmy -

Marketing

Indická masáž hlavy

Kozmetická lymfodrenáž

tváre

Japonská masáž tváre

polodrahokamami

Bambusová masáž

Lávové kamene

Kineziotaping

Ajurvéda a masáž bylinnými vrecúškami

Reflexná masáž chodidla

Thajská masáž

chodidla paličkami

Klasická masáž

Športová masáž

Klasická masáž

Športová masáž

Lymfodrenáž celého tela

Havajská masáž Lomi Lomi

Aromaterapeutická masáž

Baby masáž

Masáž v tehotenstve

"Chceli by sme vyzdvihnúť predovšetkým vysokú profesionalitu lektorov, ktorí odovzdávajú našim zamestnancom najmodernejšie teoretické i praktické vedomosti podľa potrieb a požiadaviek našej náročnej klientely."

S masérskou školou Zamas sme začali spolupracovať v roku 2005.

Naša spolupráca je od začiatku príjemná a na vysokej profesionálnej úrovni.